eLE: Skoda – Linfield 0:1

Skoda Xanthi na inaugurację swoich występów w europejskich pucharach przegrała w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z Linfield FC 0:1.

Trybuny stadionu w Ksanti jak nigdy były bardzo ożywione, a kibice wyraźnie dopisali. Początek meczu to przewaga gospodarzy, ale bez klarownej sytuacji, ani celnego strzału. W 20. minucie Skoda miała pierwszą okazję do wykorzystania, której nie wykorzystała. Wstrzeloną z rzutu wolnego piłkę przedłużył w polu karnym głową jeden z defensorów Linfield, ta trafiła do Spyrosa Vallasa, który głową próbował zaskoczyć Jonathana Tuffey’a, ale trafił w jego dłonie. W 23. minucie piłkę z lewej strony dośrodkował Paito, doszedł do niej Theodoros Vasilakakis, ale uderzył głową obok słupka. W 25. minucie goście, ku zaskoczeniu miejscowych kibiców trafili do siatki Skody. Aaron Burns bardzo łatwo przedostał się w pole karne i mocnym strzałem pokonał Chemę. W 28. minucie uderzył z rzutu wolnego Serge Die, ale piłka jedynie otarła się o poprzeczkę.

W pierwszych kilkunastu minutach gra Skody nie mogła się podobać. Brakowało przede wszystkim większego zaangażowania w ofensywę. Później gra gospodarzy ożywiła się. W 61. minucie podanie linii kończącej boisko Karima Soltani wykończył strzałem w długi róg Marcelinho, ale futbolówkę trącił końcówkami palców golkiper i ta otarła się jeszcze o słupek. Chwilę po tej sytuacji w polu karnym Linfield wytworzyło się wielkie zamieszanie, a piłka w rytmie bilardowym odbijała się od jednych i drugich, ale miejsca w bramce gości nie znalazła. W 75. minucie świetnie uderzył z rzutu wolnego Panagiotis Triadis, ale Tuffey sparował piłkę na róg. Chwilę później centrę Paito wykończył głową Antonis Ranos, ale futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 78. minucie Michael Carville uderzył groźnie z dystansu, co zmusiło do wielkiego wysiłku golkipera Skody.


SKODA XANTHI – LINFIELD FC 0:1 (0:1)
0:1 Aaron Burns 25′

ż.k. Petros Mantalos, Marcelinho – Matthew Clarke, Sean Ward, Peter Thompson, Jamie Mulgrew, Mark McAllister

Skoda
Chema, Paito, Dimitris Komesidis, Spyros Vallas, Dimitris Goutas, Marcelinho (69′ Panagiotis Triadis), Theodoros Vasilakakis (63′ Antonis Ranos), Patros Mantalos, Nicolas Marin, Serge Die (79′ Kostas Fliskas), Karim Soltani

Linfield
Jonathan Tuffey, Billy Burns, Aaron Burns (79′ Brian McCaul), Sean Ward, Matthew Clarke, Jim Ervin, Michael Gault, Philip Lowry, James Knowles (65′ Jamie Mulgrew), Peter Thompson (71′ Mark McAllister), Michael Carville

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4076 dni!