Trzech Greków zagra w Australii?

sydney_olympicW australijskim „The Age” pojawiła się informacja o zainteresowaniu Sydney Olympic trzema byłymi reprezentantami Grecji.

Angelos Charisteas, Pantelis Kafes i Sotiris Kyrgiakos to potencjalne nabytki australijskiej drużyny. Cała trójka ponoć zgodziła się już na wstępne warunki umowy, ale każdy z transferów będzie mógł być przeprowadzony w innym terminie. Najszybciej kontrakt z Sydney Olympic może podpisać Kyrgiakos, który już w styczniu ma szansę przenieść się do Australii. Charisteas (ostatnio Al Nassr) być może podpisze umowę na przełomie marca i kwietnia, a Kafes, który od lutego jest bez klubu (ostatnio PAE Veria) może pojawić się w Australii w lipcu, bądź sierpniu. Obaj czekają jeszcze na to jaką pracę wykonają ich agenci w Europie.

Dla włodarzy klubu pozyskanie tak doświadczonej trójki piłkarzy to byłaby podwójna korzyść, bo w planach jest rozwinięcie akademii piłkarskiej, gdzie byli reprezentanci Grecji mieliby okazję i możliwość podzielić się swoją wiedzą na temat piłki nożnej z młodymi zawodnikami Sydney Olympic.

Sydney Olympic to nie jest tak obcy dla Grecji klub jakby się wydawało, bowiem założyli go w 1957 roku greccy emigranci. Aktualnie drużyna gra w National Premier Leagues w grupie New South Wales.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!