Grecja – Korea Południowa 0:2

reprezentacjaReprezentacja Grecji przegrała w meczu towarzyskim z Koreą Południową 0:2.

W 7. minucie błąd obrony wykorzystał Lee Chung-Yong, ale Panagiotis Glykos zdołał trącić piłkę uderzoną przez rywala i ta wyszła obok słupka. W 18. minucie składniej i ogólnie lepiej grający w tych pierwszych minutach Koreańczycy objęli prowadzenie. Świetne podanie z głębi pola Koo Ja-Cheola przyjął w polu karnym Park Chu-Young i pewnym uderzeniem pokonał Glykosa, czym uradował dość liczną grupę kibiców swojej reprezentacji. W 23. minucie Grecy wyszli z kontrą, piłkę zagrał na drugi słupek Jose Holebas, a mający przed sobą praktycznie pustą bramkę Kostas Katsouranis trafił w słupek. W 31. minucie gol wyrównujący znów był blisko, ale nieprawdopodobnego pecha mieli podopieczni Fernando Santosa, bo najpierw w poprzeczkę trafił Vasilis Torosidis (przedłużył głową mocny strzał Georgiosa Samarasa), a sekundę później również w poprzeczkę trafił Avraam Papadopoulos. W 40. minucie Glykos musiał ratować sytuację swoim zdecydowanym wyjściem, bowiem Son Heung-Min bez problemu ubiegł dwóch obrońców i stanął oko w oko z greckim bramkarzem.

W 55. minucie Korea prowadziła 2:0. W pole karne wpadł Son Heung-Min i potężnie uderzył z ostrego kąta, piłka otarła się o nogę interweniującego Papadopoulosa, trafiła w poprzeczkę i wpadła do siatki. W 63. minucie Dimitris Papadopoulos ładnie uwolnił się w polu karnym i z ostrego kąta próbował zaskoczyć Jung Sung-Ryonga, jednak ten zablokował to mocne uderzenie. W 65. minucie z dystansu przymierzył Koo Ja-Cheol, jednak trafił w dłonie Glykosa. W 68. minucie Giannis Fetfatzidis zamieszał nieco w koreańskim polu karnym, ale strzelił nad bramką. W 76. minucie Fetfatzidis wyczuł zagubienie koreańskiej obrony w polu karnym, ale naciskany uderzył nad bramką.


GRECJA – KOREA POŁUDNIOWA 0:2 (0:1)
0:1 Park Chu-Young 18′
0:2 Son Heung-Min 55′

ż.k. Giorgos Karagounis – Lee Chung-Yong

Grecja
Panagiotis Glykos, Vasilis Torosidis (82′ Giorgos Tzavellas), Kostas Manolas, Kostas Katsouranis, Giannis Maniatis (46′ Giorgos Karagounis), Alexandros Tziolis (59′ Dimitris Papadopoulos), Jose Holebas, Avraam Papadopoulos, Georgios Samaras, Kostas Mitroglou (60′ Giannis Fetfatzidis), Dimitris Salpingidis (46′ Lazaros Christodoulopoulos)

Korea
Jung Sung-Ryong, Lee Yong, Kim Jin-Su, Kim Ju-Young, Hwang Seok-Ho, Ki Sung-Yueng (86′ Ha Dae-Sung), Han Kook-Youn, Koo Ja-Cheol (85′ Lee Keun-Ho), Lee Chung-Yong, Son Heung-Min (73′ Kim Bo-Kyung), Park Chu-Young (46′ Kim Shin-Wook)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!