Football League przed barażami!

footballleague-gpRozgrywki sezonu zasadniczego greckiej Football League dobiegły końca i teraz rozpocznie się walka w barażach o awans do Super League i o utrzymanie w szeregach drugoligowców.

W play-off, których stawką jest awans do greckiej elity walczyć będą: AEK Ateny, PAE Iraklis 1908, AEL, Apollon Smyrnis, AS Olympiakos Volou i Panachaiki GE 2005. Dwie pierwsze drużyny dzięki bardzo dobrej postawie w sezonie zasadniczym wypracowały sobie punktowy bonus*. AEK rozpocznie baraże z dziesięcioma, a Irakis z siedmioma dodatkowymi punktami. Pozostałe drużyny rozpoczną walkę od zera.

W grupie północnej play-out w najlepszej sytuacji jest APS Zakynthos, który wypracował sobie bonus* sześciu punktów. Dodatkowe punkty mają również: Anagennisi Karditsas (2) i GAS Aiginiakos (1). Zaś Pierikos SFK, Agrotikos Asteras i Tyrnavos 2005 rozpoczną walkę bez bonusowych dodatków.

W grupie południowej bonusowe* punkty otrzymały cztery drużyny: AE Ermionidas (8), Panaigialeios GS (6), Acharnaikos AO (4) i GS Kallithea (3), a AO Episkopis Rethymno i AO Iraklis Psachnon rozpoczną rywalizacje z najsłabszej pozycji.

Tabele play-off i play-out Football League

*Zasady obliczania bonusu
Od dorobku punktowego pierwszej drużyny objętej strefą baraży odjęty został dorobek ostatniej drużyny objętej strefą baraży. Wynik został podzielony przez trzy (w przypadku drużyn walczących o SL) i cztery (w przypadku drużyn walczących o utrzymanie). Dodatkowo zwycięzca grupy południowej i północnej dostał bonus trzech punktów. Zaś w play-out (ekipy obu grup z pozycji 5-10 sezonu zasadniczego) drużyny otrzymywały dodatkowe punkty według zasady: 5. miejsce – trzy punkty, 6. miejsce – dwa punkty i 7. miejsce – jeden punkt. W przypadku współczynnika 0,75 zaokrąglano go w dół, a przy wartości 1,5 współczynnik zaokrąglano w górę.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3962 dni!