AO Trikala w Football League!

aotrikala-gpAO Trikala to zwycięzca grupy drugiej rozgrywek Gamma Ethniki i zarazem nowy beniaminek greckiej Football League.

Drużyna z Trikali ten awans wywalczyła w ostatnim meczu i to w bezpośredniej potyczce z liderem AE Karaiskakis. Spotkanie rozgrywane było w Arta i wszystko mogło się zdarzyć, ale goście po pierwszej połowie prowadzili 1:0 (Athanasios Tellos 28′), a gdy strzelili w 67. minucie drugiego gola (Vasilis Sachnidis) byli niemal pewni sukcesu, choć ta pewność nieco zachwiana została w 84. minucie, w której to gospodarze strzelili gola kontaktowego. To było jednak wszystko co mogli w tym meczu ugrać, a to pozwoliło AO Trikala zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli. Triumfator zakończył rozgrywki z bilansem 21 zwycięstw, 8 remisów i 1 porażki, co dało ostatecznie 71 punktów (o jeden punkt więcej od AE Karaiskakis). To jednak nie jedyny tegoroczny sukces, bowiem AO Trikala wygrał też Kypello Gamma Ethniki.

AO Trikala niemal zniknął z piłkarskiej mapy Grecji w 2012 roku, kiedy to wycofał się z rozgrywek Delta Ethniki i zmuszony był grać w regionalnej EPS Trikalon. Wtedy właśnie nastąpiła fuzja z AO Flamouliou Trikalon, co pozwoliło drużynie wrócić do Gamma Ethniki i jak się okazało wygrać te rozgrywki. Na zapleczu Aplha Ethniki drużyna z Trikali spędziła dotychczas 25 sezonów. Na swoim koncie ma również 7 sezonów w greckiej ekstraklasie.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!