Mecz play-off Panathinaikos – PAOK został przerwany!

Spotkanie 2. kolejki play-off Super League Panathinaikos Ateny – PAOK Saloniki zostało przerwane w 55. minucie.

Sędzia spotkania Georgios Kominis podjął taką decyzje po tym jak trener PAOK-u Saloniki Vladimir Ivić trafiony został w głowę puszką rzuconą z trybuny usytuowanej za ławkami rezerwowych. Serb zmuszony był jechać do szpitala, gdzie po badaniach założono mu szwy.

Do momentu przerwania spotkania Panathinaikos prowadził po bramce Marcusa Berga 1:0, a obie drużyny grały w osłabieniu..

W 9. minucie Niklas Hult zagrał prostopadłą piłkę, do której doszedł Guillermo Molins i będąc już w polu karnym odegrał ją do lepiej ustawionego Marcusa Berga, który takiej okazji nie mógł zmarnować. W 17. minucie potężne uderzenie zza pola karnego Pedro Henrique wypiąstkował Odysseas Vlachodimos. W 20. minucie Vlachodimos wybiegł z pola karnego, by zablokować wychodzącego na czystą pozycję Henrique i walcząc o piłkę wpadł na niego, a sędzia zakwalifikował to jako faul golkipera i ukarał go czerwoną kartką. W 24. minucie fantastycznie z rzutu wolnego uderzył Ergys Kace, ale pechowo trafił w słupek. W 33. minucie Berg wykończył głową centrę Paula-José M’Poku z rzutu wolnego, a Panagiotis Glykos fantastyczną interwencją uchronił PAOK od straty drugiego gola.

W 51. minucie siły się wyrównały, bo Amr Warda za drugą dość kontrowersyjną żółtą kartkę musiał opuścić murawę. Chwilę później w polu karnym PAO zrobiło się gorąco, po tym jak Rodrigo Moledo przyblokował piłkę ręką. To wywołało napięcie między piłkarzami obu ekip i rozpoczęły się przepychanki. W tym samym czasie doszło do kluczowego incydentu z Vladimirem Iviciem, po którym sędzia przerwał mecz, ale na ostateczną decyzję trzeba było poczekać jeszcze kilkadziesiąt minut.

WYNIKI i TABELA PLAY-OFF SUPER LEAGUE


PANATHINAIKOS ATENY – PAOK SALONIKI 1:0 (1:0) – przerwany
1:0 Marcus Berg 9′

ż.k. Marcus Berg – Ergys Kace, Pedro Henrique, Amr Warda, José Ángel Crespo
cz.k. Odysseas Vlachodimos 20′, Ousmane Coulibaly 54′ – Amr Warda 51′, Jewhen Szachow 54′

Panathinaikos
Odysseas Vlachodimos, Giorgos Koutroubis, Rodrigo Moledo, Ousmane Coulibaly, Niklas Hult, Nuno Reis, Nikos Marinakis, Paul-José M’Poku, Guillermo Molins (23′ Luke Steele), Viktor Klonaridis, Marcus Berg.

PAOK
Panagiotis Glykos, Stelios Malezas, José Ángel Crespo, Stelios Kitsiou, Marin Leovac, Gojko Cimirot, Ergys Kace (46′ Diego Biseswar), Jewhen Szachow, Amr Warda, Pedro Henrique (35′ Djalma Campos), Aleksandar Prijović.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4083 dni!