LE: Olympiakos – Betis 0:0

Olympiakos Pireus bezbramkowo zremisował z Real Betis Balompié w meczu 1. kolejki grupy F Ligi Europy.

W 18. minucie Kostas Fortounis zdecydował się na strzał z blisko 25 metrów, ale Joel Robles bez trudu przyblokował tę próbę. W 30. minucie efektownie podkręcił piłkę zza pola karnego Giovani Lo Celso, ale futbolówka wyszła tuż obok słupka. W 34. minucie Omar Elabdellaoui strzelił z dystansu, jednak bramkarz Betisu znów nie miał problemów z obroną. W 38. minucie Sergio León głową wykończył centrę z prawego skrzydła, ale Andreas Gianniotis pewnie chwycił piłkę. W 41. minucie Olympiakos wyszedł z kontrą, a podanie Fortounisa wykończył technicznym strzałem Daniel Podence, ale Robles wyczuł intencje Portugalczyka. Trzy minuty później Gianniotis wybronił uderzenie z dystansu Leóna.

W 50. minucie Ginnis Fetfatzidis miał przed sobą tylko bramkarza, ale ten doskonałą interwencją zablokował skrzydłowego Olympiakosu. W 61. minucie bramkarz Olympiakosu nogami wybronił strzał Leóna, który miał doskonałą pozycję na zdobycie bramki. W 73. minucie Kostas Tsimikas ukarany został drugą żółtą kartką, co utrudniło gospodarzom skuteczną walkę o trzy punkty i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

WYNIKI I TABELE GRECKICH DRUŻYN W LIDZE EUROPY

20 Wrz 2018 - 21:00 | Stadion im. Giorgosa Karaiskakisa | Widzowie: 28 650 Grupa F - Liga Europy 2018/2019 | Kolejka 1
| Do przerwy: 0-0