LM: AEK – Ajax 0:2

AEK Ateny przegrał 0:2 z AFC Ajax w meczu 5. kolejki grupy E Ligi Mistrzów.

Od początku meczu Ajax miał kontrolę nad meczem, ale w pierwszej połowie ofensywie nie był przekonujący. Najefektowniej wyglądała sytuacja z 30. minuty, w której to ładnie przymierzył z rzutu wolnego Lasse Schøne, ale piłka przeszła centymetry nad poprzeczką.

W drugiej odsłonie niestety dla AEK-u gra rywali była i efektywniejsza i efektowniejsza. W 63. minucie Donny van de Beek z dziesięciu metrów wykończył podanie Dusana Tadicia, ale trafił w słupek. W 67. minucie w polu karnym Marko Livaja ręką zablokował piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Daleya Blinda. Sędzia zauważył to i podyktował rzut karny, a chorwackiego napastnika AEK-u ukarał drugą żółtą kartką. Jedenastkę wykorzystał Tadić. W 72. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki, błąd w ustawieniu i bierność defensywy zaowocowała drugim golem dla gości z Amsterdamu. W końcowej fazie akcji Klaas-Jan Huntelaar z dużym spokojem wyłożył piłkę do Tadicia, który po raz drugi pokonał Vasilisa Barkasa. W 86. minucie AEK miał najlepszą okazję na bramkową zdobycz, ale dobre uderzenie z dystansu Lucasa Boyé sparował André Onana.