Reakcje po decyzji EEA!

Poniedziałkowa decyzja Komitet Sportu Zawodowego (EEA) o cofnięciu certyfikatu PAOK-owi Saloniki i Xanthi AO spotkała się z wieloma wypowiedziami, a oto kilka z nich…

Makis Gagatsis (wiceprezes PAOK-u Saloniki) – To decyzja polityczna. Pan Avgenakis najwyraźniej pracuje dla Vangelisa Marinakisa. Jedynym uzasadnieniem opublikowanej decyzji jest przelanie krwi. Jedynym powodem, dla którego decyzja mogła zostać opublikowana w tym czasie, było zakwestionowanie sympatyków PAOK-u, nie ma innego rozsądnego wyjaśnienia. Rozumiem, że pan Avgenakis gra w teatrze. Chce zrezygnować ze swoich obowiązków. To oczywiście jego własna decyzja polityczna. Zrozumiałem, że mówi, że nie ma absolutnej dokumentacji. Pan Tzoulakis został umieszczony przez pana Avgenakisa, długo był zaangażowany w spory sądowe. W swoim oświadczeniu pan Avgenakis odnosi się do organu zarządzającego piłką nożną, tutaj się śmiejemy… dwóch członków, mianowanych przez pana Avgenakisa w toku sporu. To normalne, że poprosili o jego opinię na temat tej decyzji. Nieprzypadkowo dwa głosy pochodzą od tych nominowanych przez pana Avgenakisa. To bardzo zabawne, że Olympiakos mówi o interwencjach wymiaru sprawiedliwości, gdy istnieją pewne decyzje sądu. Mamy nadzieję, że sprawiedliwość spełni swoje zadanie.

Theodoris Zagorakis (eurodeputowany i były zawodnik PAOK-u) – Zalecenie Komitetu Sportu Zawodowego jest oburzające, potępiające i niespotykane w sporcie. Jest to produkt intencji, które służą konkretnym klubom i rażąco obrażają zarówno PAOK, jak i grecką piłkę nożną. Nie ulega wątpliwości, że ustalenia Komisji są prawnie bezzasadne. Niestety sam skład Komisji rodzi poważne pytania etyczne dotyczące całego procesu. Sytuacja, która się ostatnio rozwinęła, podważa inteligencję greckich kibiców i degraduje tych, którzy służyli greckiej piłce nożnej.

Kostas Zervas (burmistrz Salonik) – To uderza nie tylko w PAOK. Drużynę, która zdobyła tytuły i wygrywała w ostatnich latach. To skierowane jest przeciwko greckiemu futbolowi i zmierza do utraty wiarygodności. Decyzja uderza także w miasto, które zaczyna być dumne i pewne siebie. Różnica polega na tym, że rodzina PAOK-u jest silna. Chciałbym, aby wszelkie myśli i zachowania, które mogłyby zaszkodzić PAOK-owi i każdej grupie w moim mieście, zostały odrzucone bez namysłu. Tytuły są wygrywane na murawie dzięki doskonałości i wartości.

Giannis Bournous (Syriza) – Marginalna decyzja Komisji Sportu Zawodowego (EEA), w okresie nadmiernego napięcia i przemocy na arenie sportowej, jeszcze bardziej dzieli i szkodzi greckiej piłce nożnej. Kluczowe w tym podziale klimatu była interwencja podsekretarza sportu w zastępowaniu członków komisji pośredniej w tej procedurze. Jest to interwencja, która jest uzasadniona w wzbudzaniu wątpliwości i podejrzeń i wywoła reakcje łańcuchowe w greckim sporcie.

AS PAOK wyraził poparcie swojej sekcji piłkarskiej i wydał oświadczenie – Zarząd Klubu Sportowego PAOK, na nadzwyczajnym zebraniu zorganizowanym tuż po zakończeniu meczu ligowego na Toumba, w związku z niesprawiedliwą, bezpodstawną i skierowaną przeciwko PAOK-owi decyzją – parodią EEA oświadczył, że pierwszej kolejności reakcją może być wycofanie wszystkich zawodowych, półprofesjonalnych i amatorskich sekcji klubu – męskich i żeńskich ze wszystkich krajowych rozgrywek drużynowych i indywidualnych w przypadku dalszych oskarżeń o związki udziałowców PAOK-u z klubem z Ksanthi.

Warto też przytoczyć oświadczenie Olympiakosu PireusTen, który plami historię PAOK i doprowadził ją do tej tragicznej sytuacji, nazywa się Ivan Savvidis. Prawdziwy właściciel PAOK-u nie zdawał sobie sprawy, że praktyk, które stosował i za którymi podążał na swojej ścieżce biznesowej, znane wszystkim, nie może zastosować w Grecji tylko dlatego, że stał się właścicielem historycznego PAOK. Pan Savvidis wierzy, że może kupić Super League za pieniądze, a tym samym wygrać mistrzostwo, grając towarzyskie mecze… (jak w przypadku Xanthi). Żałujemy, że wiceminister sportu Avgenakis, w imieniu rządu, obawiając się rzekomych kosztów politycznych absurdalnych gróźb i szantażu mediów i ludzi Iwana Savvidisa, zasadniczo poprosił greckich sędziów o niestosowanie prawa. Samemu sędziemu, próbującemu unieważnić przytłaczającą większość członków właściwej komisji (4-1), nie znając faktów, które absolutnie dowodzą winy PAOK-u i Xanthi. Mamy nadzieję, że rząd i właściwe organy pozwolą sprawiedliwości wykonywać swoją pracę bezpiecznie, bez ingerowania w jej pracę i biorąc pod uwagę wszystkie dowody świadczące o wielopaństwowości i nielegalnym postępowaniu Ivana Savvidesa i współoskarżonych.

marketagent

Dodaj komentarz

P