Super League: Przed meczem Olympiakos – Panathinaikos

Olympiakos Pireus zmierzy się z Panathinaikosem Ateny w meczu 9. kolejki Super League Interwetten.

Będzie to 126 ligowy pojedynek tych drużyn. Olympiakos przed własną widownią wygrał 28 meczów, a przegrał dwanaście. W pozostałych spotkaniach 22 razy padły remis. Ostatni raz Panathinaikos pokonał odwiecznego rywala na jego terenie w 2014 roku, ale było to też bardzo pewne 3:0.

Olympiakos choć na papierze jest faworytem stracił w ostatnich dniach kluczowych zawodników i Pedro Martins będzie musiał poważnie się nagimnastykować, by wystawiony skład był konkurencyjny. Panathinaikos takich kadrowych problemów nie ma, a informacje o problemach rywala zawsze dodają skrzydeł. Zresztą samo spotkanie z takim rywalem, nawet mimo słabszej dyspozycji powinno zmotywować do pełnej mobilizacji, bo jest szansa zapunktować na trudnym terenie.

W ostatnich latach konfrontacja tych dwóch klubów w Pireusie często rozgrywana była bez kibiców (było tak w trzech z czterech ostatnich pojedynków), co było efektem kar, a ostatnio pandemii. Sympatycy piłki nożnej przyzwyczaili się, że ten klasyk muszą oglądać tylko w telewizji. Widowisko na tym traci, a i sami piłkarze nie czują emocji, które powinny takiemu spotkaniu towarzyszyć.

TABELA SUPER LEAGUE INTERWETTEN 2020/2021
PROFIL OLYMPIAKOSU PIREUS
PROFIL PANATHINAIKOSU ATENY

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!