Super League 2: Pierwsza porażka AO Xanthi!

W sobotę i niedzielę odbyły się mecze 6. kolejki Super League 2.

Największą niespodzianką tej serii spotkań byłą pierwsza porażka faworyzowanego przed sezonem AO Xanthi. „Królowa Tracji” przegrała na wyjeździe z GS Egotelis Heraklion 1:2, a tego decydującego gola gospodarze strzelili w samej końcówce meczu. Dla drużyny z Krety to trzeci z rzędu mecz bez straty punktu.

Dużo emocji było też w innym meczu rozegranym na Krecie, gdzie OF Ierapetras podejmował Doxa Dramas. Goście po 21 minutach prowadzili już 2:0, ale ostatecznie wygrali ten mecz tylko 3:2. To pierwsze zwycięstwo drużyny z Dramy w tym sezonie.

Dobrze rozpoczął, ale źle skończył inny przedstawiciel kreteńskiego futbolu PAE Chania. „Delfiny” prowadziły do przerwy z AO Trikla 1:0. Długo ten wynik się utrzymywał, ale końcówka należała do gości, którzy dwukrotnie znaleźli drogę do bramki i wygrali mecz 2:1.

Dopiero w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry Ionikos Nikaias zapewnił sobie wyjazdowe zwycięstwo w hitowym starciu z Panachaiki 1891. Tego jedynego, ale niezwykle cenne gola strzelił Aboud Omar.

Przykrą niespodziankę swoim kibicom zrobił Levadiakos, który na własnym stadionie bezbramkowo zremisował z GS Diagoras Rodou. Tym samym beniaminek podtrzymał swoją serię meczów bz porażki.

Bez problemów zwycięstwo odniósł Apollon Larisas, który wypunktował AE Karaiskakis 3:0. To efektowne zwycięstwo jest też pierwszym zwycięstwem drużyny z Larisy w tym sezonie.