Grecy za granicą (202)

Dwóch Greków strzelało bramki w pierwszym październikowym weekendzie w ligach europejskich.

Pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył pomocnik WSG Tirol Thanos Petsos. Drużyna Greka w 10. kolejce austriackiej Bundesligi przegrała 2:5 z SK Rapid Wiedeń.

Po dwóch kolejkach przerwy na listę strzelców ponownie wpisał się napastnik Trabzonsporu Tasos Bakasetas. Był to efektowny powrót, bo kapitan reprezentacji Grecji strzelił dwa gole w wygranym 2:1 meczu z Kayserispor, rozegranego w ramach 8. kolejki tureckiej Süper Lig. To czwarta i piąta bramka Baksetasa w tym sezonie.

https://www.youtube.com/watch?v=0GGijs9DSb8

Piłkarz
Kraj
Klub
Rywal (Wynik)
Minuty
Bramki
Kartki(cz)
Kostas Mavropanos
VfB Stuttgart
Hoffenheim (3:1)
90
Nikos Kaltsas
Anorthosis Famagusta
APOEL (2:1)
do 85
Spyros Risvanis
Anorthosis Famagusta
APOEL (2:1)
90
Lazaros Christodoulopoulos
Anorthosis Famagusta
APOEL (2:1)
od 63
Christos Albanis
Apollon Limassol
AEK (1:4)
od 57
Charis Mavrias
Apollon Limassol
AEK (1:4)
od 35
Alexandros Kouros
PAEEK
AEL (1:3)
90
Vasilis Mantzis
Olympiakos Nikozja
Omonia (1:0)
90
Charalabos Lykogiannis
Cagliari Calcio
Venezia (1:1)
90
Dimitris Nikolaou
Spezia Calcio
Verona (0:4)
90
Kostas Labrou
PEZ Zwolle
Heerenveen (0:1)
90
Pantelis Chatzidiakos
AZ Alkmaar
Cambuur (3:1)
90
Vangelis Pavlidis
AZ Alkmaar
Cambuur (3:1)
do 81
Dimitris Limnios
FC Twente Enschede
Groningen (1:1)
do 69
Argyris Kabetsis
Willem II Tilburg
Heracles (2:3)
od 60
Giannis Masouras
Sparta Rotterdam
PSV (1:2)
od 87
Tasos Douvikas
FC Utrecht
Ajax (1:0)
90
Giannis-Foivos Botos
Go Ahad Eagles
Waalwijk (1:1)
do 80
Dimitris Giannoulis
Norwich City
Burnley (0:0)
90
Stelios Kokovas
FK Pohronie
Slovan (1:5)
do 46
Alexandros Kyziridis
ViOn Zlate Moravce
Dunajska Streda (2:4)
90
Dimitris Popović
MFK Zemplin Michalovce
Zilina (0:1)
od 58
Taxiarchis Fountas
SK Rapid Wiedeń
Tirol (5:2)
do 79
Thans Petsos
WSG Tirol
Rapid (2:5)
90
Anstis Nastos
FC Rapid Bukareszt
Sepsi (2:2)
od 60
Tasos Bakasetas
Trabzonspor
Kayserispor (2:1)
do 68
Manolis Siopis
Trabzonspor
Kayserispor (2:1)
do 55
Stelios Kitsiou
Gaziantep FK
Altay (4:1)
90
Dimitris Goutas
Sivaspor
Besiktas (1:2)
90
Dimitris Kolovetsios
Kayserispor
Trabzonspor (1:2)
90
Kostas Triantafyllopoulos
Pogoń Szczecin
Górnik Ł. (4:1)
90
Alexandros Katranis
Piast Gliwice
Wisła K. (1:0)
90
Giannis Papanikolaou
Raków Częstochowa
Warta (3:0)
od 81
Antonis Kapnidis
FK Panevezys
Suduva (1:1)
od 87
Chrysovalantis Kozoronis
FK Panevezys
Suduva (1:1)
90
Dimitris Tsakmakis
FK Panevezys
Suduva (1:1)
90
Alexandros Gargalatzidis
FK Suduva
Panevezys (1:1)
od 72
Zeca
FC Kopenhaga
Viborg (1:1)
do 82
Dimitris Emmanouilidis
Vejle BK
Odense (0:6)
od 46
Apostolos Konstantopoulos
Beerschot V.A.
Leuven (0:0)
od 94
Giorgos Katsikas
Lokomotiw Sofia
Botew Wraca (2:2)
od 88
Dimitris Kolovos
FC Sheriff Tiraspol
Milsami (1:0)
do 46
Giorgos Athansiadis
FC Sheriff Tiraspol
Milsami (1:0)
90
Giannis Anestis
IFK Göteborg
Elfsborg (0:1)
90
Marios Pourzitidis
Slovan Liberec
Banik (0:2)
od 41
Giannis Tsivelekidis
Kalju FC
Legion (2:2)
90
Odysseas Vlachodimos
SL Benfica
Portimonense (0:1)
90
Giorgos Koutrubis
Ujpest FC
Gyirmot (1:3)
90
Panagiotis Moraitis
FK Borac Banja Luka
Zeljeznicar (1:1)
do 60
Vasilis Karagounis
Torpedo Kutaisi
Batumi (1:3)
do 65
P