Podsumowanie osiągnięć Grecji w eliminacjach do Mundialu 2022

Reprezentacja Grecji zakończyła walkę o Mistrzostwa Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Katarza. Niestety nie były to udane eliminacje.

Grecy w grupie drugiej walczyli z Hiszpanią, Szwecją, Gruzją i Kosowem. Grupa ciężka i o pierwsze dwa miejsca było bardzo trudno. Co ciekawe o ostatecznej porażce Greków nie decydowały mecze z Hiszpanią, czy Szwecją, a straty punktów poniesione z Gruzją i Kosowem.

Z grupowymi faworytami podopieczni Johna van’t Schipa grali całkiem dobrze, zwłaszcza konfrontacja ze Szwecją pokazała, że ta młoda drużyna potrafi się mobilizować i walczyć z mocniejszymi od siebie. Spotkanie w Atenach zakończone zwycięstwem 2:1 to był jeden z najlepszych meczów reprezentacji Grecji od wielu miesięcy. Rewanż też wyglądał obiecująco, ale zabrakło Grekom szczęścia. Porażka 0:2 nie odzwierciedlała do końca tego co działo się na murawie i jak ten mecz wyglądał.

Hiszpania w konfrontacji z Grekami wyglądała blado. W Granadzie było 1:1, co na otwarcie eliminacji było dużą niespodzianką. Rewanż w stolicy Grecji zakończony skromnym zwycięstwem 1:0 i to po rzucie karnym stawia Hiszpanów w słabym świetle, bo po prostu zawiedli. Zresztą sami się wypowiadali, że ważny był wynik, a nie gra, a tego nie powinni oznajmiać piłkarze, teraz można już mówić jednego z faworytów przyszłorocznego Mundialu.

Spotkania z Gruzją były dla ekipy van’t Schipa były bardzo wymagające i bardzo nerwowe. Na Toumba było 1:1, co było niespodzianką. Nie tylko wynik był niespodzianką, bo w tym meczu Grecy oddali tylko jeden celny strzał, a gol padł po samobójczym trafieniu. W rewanżu w Tbilisi dopiero w ostatnich minutach Grecja strzeliła dwie bramki i wygrała 2:0, a miała przez cały mecz zdecydowaną przewagę.

Pozycja, a już na pewno konto punktowe Greków powinno być większe po meczach z Kosowem. W obu meczach piłkarze z Hellady prowadzili 1:0, ale zwycięstwa nie odnieśli. Można powiedzieć stracili punkty w podobnym stylu. Brak koncentracji i większego zaangażowania w ostatnich fragmentach spotkania.

MECZE

Stadion Olimpijski im. Spyrosa Louisa (OAKA) 14 lis 2021 20:45
Grecja
1 1
Kosowo
r
14 lis 2021 20:45
Stadion Olimpijski im. Spyrosa Louisa (OAKA)
Grecja
1
1
Kosowo
r
Stadion Olimpijski im. Spyrosa Louisa (OAKA) 11 lis 2021 20:45
Grecja
0 1
Hiszpania
p
11 lis 2021 20:45
Stadion Olimpijski im. Spyrosa Louisa (OAKA)
Grecja
0
1
Hiszpania
p
Friends Arena 12 paź 2021 20:45
Szwecja
2 0
Grecja
p
12 paź 2021 20:45
Friends Arena
Szwecja
2
0
Grecja
p
Stadion Batumi 9 paź 2021 18:00
Gruzja
0 2
Grecja
z
9 paź 2021 18:00
Stadion Batumi
Gruzja
0
2
Grecja
z
Stadion Olimpijski im. Spyrosa Louisa (OAKA) 8 wrz 2021 20:45
Grecja
2 1
Szwecja
z
8 wrz 2021 20:45
Stadion Olimpijski im. Spyrosa Louisa (OAKA)
Grecja
2
1
Szwecja
z
Stadion im. Fadila Vokrriego 5 wrz 2021 20:45
Kosowo
1 1
Grecja
r
5 wrz 2021 20:45
Stadion im. Fadila Vokrriego
Kosowo
1
1
Grecja
r
Toumba 31 mar 2021 20:45
Grecja
1 1
Gruzja
r
31 mar 2021 20:45
Toumba
Grecja
1
1
Gruzja
r
Estadio Nuevo Los Cármenes 25 mar 2021 20:45
Hiszpania
1 1
Grecja
r
25 mar 2021 20:45
Estadio Nuevo Los Cármenes
Hiszpania
1
1
Grecja
r
Statystyki meczowe
Dom Wyjazd Wszystko
Mecze 4 4 8
Zwycięstwa 1 1 2
Remisy 2 2 4
Porażki 1 1 2
Dom Wyjazd Wszystko
Na mecz Łącznie Na mecz Łącznie Na mecz Łącznie
Bramki 1 4 1 4 1 8
Bramki puszczone 1 4 1 4 1 8
Żółte kartki 2.5 10 3.3 13 2.9 23
Czerwone kartki 0 0.3 1 0.1 1
Czyste konto 0 0.3 1 0.1 1
Rzuty rożne 4.8 19 3.3 13 4 32
Faule 13.5 54 10.8 43 12.1 97
Spalone 1.5 6 2 8 1.8 14
Strzały 11.3 45 7.8 31 9.5 76
Srzały celne 3.5 14 3.5 14 3.5 28

John van’t Schip skorzystał z umiejętności 27 zawodników. Najlepszym strzelcem został Tasos Bakasetas, który trafiał do siatki trzykrotnie i oddał też najwięcej strzałów. Najwięcej minut rozegrał bramkarz Odysseas Vlachodimos, który zagrał we wszystkich meczach od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty.

ZawodnikPozycjaStF
1Odysseas VlachodimosBramkarz88720100000
2Andreas BouchalakisPomocnik88705100043
3Giorgos TzavellasObrońca77620300057
4Kostas TsimikasObrońca77618100037
5Athanasios AndroutsosPomocnik66540100033
6Tasos BakasetasNapastnik665081031109
7Vangelis PavlidisNapastnik76415101077
8Manolis SiopisPomocnik64384200004
9Giorgos MasourasNapastnik65365001086
10Kostas MavropanosObrońca44360100024
11Pantelis ChatzidiakosObrońca44356210014
12Dimitris GiannoulisObrońca44331000038
13ZecaPomocnik33270200007
14Tasos DouvikasNapastnik53260001174
15Petros MantalosPomocnik53257000046
16Christos TzolisNapastnik71209000183
17Kyriakos PapadopoulosObrońca32182100003
18Dimitris GoutasObrońca22180100022
19Dimitris PelkasPomocnik41156001153
20Michalis BakakisObrońca22132000000
21Dimitris LimniosNapastnik51123000002
22Kostas FortounisPomocnik21115100022
23Charis MavriasObrońca1048000000
24Giorgos GiakoumakisNapastnik2032200003
25Marios VrousaiNapastnik2011000020
26Giorgos KyriakopoulosObrońca1010000000
27Taxiarchis FountasNapastnik1010000000
marketagent
P